Alarm GSM pager PAG1

Domů ] Elektronické schéma ] Realizace ] Odkazy ]

 

Po výrobě alarmu GSM PAG1 (od firmy FLAJZAR) a jeho testování jsem dospěl k následující úpravě  napájení mobilního telefonu a zálohování zdroje napájení.

- pager byl při dobíjení baterie mobilního telefonu nespolehlivý (byla vypuštěna baterie mobilu a napájení bylo provedeno ze zdroje)

- kvůli možným výpadkům elektřiny bylo nutné dodělat zálohování napětí autobaterií 12 V.

Kopie stránky výrobce stavebnice.

GSM pager PAG1, dálkové ovládání

Zařízení přenášející signalizaci na váš mobilní telefon. Výhodou jsou téměř nulové provozní náklady. Na vstup pageru lze připojit prakticky libovolné čidlo (čidla) nebo výstup ze zabezpečovací ústředny. Vnější napájení pageru 9 - 16V. Pager je plně samostaným celkem a může sloužit jako jednoduchá zabezpečovací ústředna. Vhodné pro byty, rodinné domy, chaty, ale i firmy. Ideální doplněk zabezpečovacích ústředen.
Hlavní funkce pageru:
- dálková signalizace při aktivaci vstupu pageru a to až na tři různá tel. čísla
- může posílat i sms zprávy (tuto funkci lze povolit nebo zakázat, pouze ve spojení s telefony Siemens...)
- možnost odposlechu prostoru, kde je pager umístěn
- dálkové ovládání relé v pageru (až ze tří telefonů)
- automatické nabíjení baterie telefonu
- možnost aktivace a deaktivace vstupů na dálku vašim mobilním telefonem (před vstupem, do objektu vstupy pageru deaktivujete, po opuštění objektu dalším zavoláním vstupy aktivujete. Toto je potvrzeno kontrolním voláním na váš mobil.)
Pager je umístěn v plastové krabičce o rozměrech 47 x 67 x 25mm (viz. obr). Napájení pageru 9 - 16V nebo 5V stab.. GSM rozhraní pageru tvoří klasický mobilní telefon. Nejvhodnějším typem je Ericsson A1018s nebo T10. Nově spolupracuje i s telefony Siemens C10,C35,M35,S35. S telefonen Siemens umí posílat i sms zprávy (s Ericssony sms zprávy neposílá !). Tedy, nejenom, že vám telefon zazvoní a na displeji se ukáže nápis např. ALARM BYT, ale bude poslána i obdobná sms zpráva pro případ, že by jste v daný okamžik byli bez signálu nebo měli telefon vypnut.
>>> Zde si můžete stáhnout zjednodušený návod ke stavebnici GSM PAG1 (1,3MB) <<< Kompletní dokumentaci, včetně schémat obdržíte spolu se stavebnicí.
PAG 1
PAG 1
pag 1 - zapojení